AKTUÁLNĚ / UPDATES / AKTUELL 2015

 

 

 

 

 

Croxy Czech Anela
Zkouška honičů- Slovensko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Afrodite Czech Anela

Splnila podmínky na titul C.I.B. – Mezinárodní šampion.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceyt Czech Anela

Zkouška k vyhledávání, vyhánění a nahánění

I. cena – Svitavy

 

 

 

 

 

 

Chcete karelského medvědího psa? Tak čtěte to, co se

nikde nedočtete ! Odkaz vlevo – Chov KMP

Ze zápisu výborové schůze Klubu karelských medvědích psů

a lajek leden 2015.

bod 3/ Písemné útoky paní Kučerové nejsou ani smysluplné, ani věcné, navíc se nejedná o členku klubu, proto budou nadále ze strany klubu ignorovány, pokud se nebude jednat o oficiální záležitost.
_________________________________________________________
Upozorňuji všechny chovatele a budoucí zájemce o plemeno karelský medvědí pes, že jsem zmiňovaný klub upozorňovala na velmi špatný chov, bohužel se klub vyjádřil, jak se vyjádřil.
Upozorňuji, že je chov, kde se rodí štěňata krémové barvy, což je u karelského psa barva nepřípustná !!! Matka štěňat pochází z chovu, kde se rodí též štěňata krémové barvy a s polovičními ocasy, je to problém více generací. Je to genetická vada a i ten kdo si zakoupí černobílé štěně z takového chovu, musí počítat s tím, že bude dávat některým svým potomkům zase krémovou barvu, taková štěňata pak mají automaticky napsáno nestandard.
Navíc některá štěňata mají poloviční ocas, mnoho mezinárodních rozhodčích se shoduje na tom, že nezadají takovému jedinci na výstavě titul. Výše zmiňovaný klub na svých stránkách uvádí, že v ČR se ještě zatím nestalo, že by se narodili jedinci bez ocasu, ale není to pravda, tento klub je první, bohužel.
Jsou případy, kdy chovatel prodá za plnou cenu štěně s paspáry na zadních nohách. Smutné je na tom, že je takový chovatel třeba rozhodčí.
Myslím si, že jsou to vážné vady v chovu, bohužel klub píše, že nejsou smysluplné. Bohužel jsou prostě kluby, kde štěňata pochází od členů výboru. Nenechte se oklamat tím, že kupujete štěně od nejvyšších funkcionářů. Hledejte výsledky výstav a bonitací na internetu, žádejte po chovateli posudky ! nejlépe se některé akce osobně zůčastněte !
Požádala jsem oficiálně písemně předsedu klubu o řešení problémů v chovu, místo toho vydal klub výše uvedené prohlášení. Klub bere mé upozornění za útoky, mě trápí, že tak skvělé plemeno vede do záhuby.

_________________________________________________________________________

Měl by pan Hanáček, co by hlavní poradce chovu Klubu KMP a lajek Praha z morálních důvodů odstoupit ze své funkce, neboť úmyslně maří chov karelského medvědího psa. A jak uvádí jednatel klubu pan Rambousek, nechcete přeci dělat ¨bazarový chov¨. Chcete spolupracovat s klubem honičů, já jsem jeho členkou, tak by jste mě neměli ignorovat, ale problém řešit. Označili jste mě za chronického stěžovatele, ale zapomněli jste vysvětlit, že jde o vážnou genetickou vadu. Členové i nečlenové a budoucí majitelé karelského medvědího psa mají právo být informováni. Kučerová Alena.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aris + Adira Czech Anela

 

 

 

 

 

 

 

 

CARGO Czech Anela nar. 2013, Havurinteen Tuikku + Brit od Starých dubů. Zkouška BZH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS